Аналіз роботи з профілактики дитячого травматизму за 2016/2017 навчальний рік

Робота з питань запобігання всім видам дитячого травматизму в школі в 2016/2017 навчальному році здійснювалась на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 №616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами, в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 №782), наказів Департаменту освіти Харківської міської ради від 19.08.2016 № 214 «Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам з учнями та вихованцями навчальних закладів м. Харкова у 2016/2017 навчальному році» та від 16.01.2017 №11 «Про підсумки профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму в навчальних закладах м. Харкова у 2016 році та про завдання на 2017 рік», інших нормативних документів.

У школі були сплановані заходи щодо організації роботи з безпеки життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Для цього було проведено: у вересні 2016 – місячник «Увага! Діти на дорозі!», у жовтні 2016 – тиждень протипожежної безпеки, у січні 2017 – місячник протипожежної безпеки та місячник безпеки на льоду, у травні 2017 – тиждень безпеки дорожнього руху, двічі на рік – Тижні безпеки дитини; протягом 2016/2017 навчального року проведено фестиваль пожежних дружин, вікторини, конкурси малюнків, практичні заняття з правил дорожнього руху та протипожежної безпеки, свято «Посвячення у пішоходи» та інші. Наприкінці кожної чверті класні керівники проводили Єдині уроки з безпеки дорожнього руху та Єдині уроки протипожежної безпеки. Члени шкільних команд ЮІДР та ДЮПР під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Турченко Є.В. взяли участь у районних змаганнях та показали добрі результати.

Систематична робота дає позитивні результати: діти свідоміше стали ставитися до своєї безпеки та свого здоров’я.

З метою запобігання випадків травматизму та профілактики захворювань проводилась систематична робота класними керівниками, медичним персоналом школи, лікарями поліклінік та диспансерів, працівниками ЦДСССМ, Фонду спасіння дітей від наркотиків в Україні. У вересні 2016 року та березні 2017 року проведені планові поглиблені профілактичні медичні огляди учнів.

В закладі освіти створені відповідні умови для безпечного навчання та виховання учнів. Учасники навчально-виховного процесу дотримуються санітарно-гігієнічних вимог під час проведення уроків та позакласних заходів. Перед початком канікул з дітьми проводяться бесіди з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та інструктажі. Класні керівники оформлюють відповідні записи в класних журналах, реєструють інструктажі з безпеки життєдіяльності у журналах інструктажів та у щоденниках учнів.

За даними журналу реєстрації нещасних випадків в 2016/2017 навчальному році не сталося жодного нещасного випадку.

Але в 2017/2018 навчальному році адміністрації школи, класним керівникам 1-11 класів більше уваги треба приділяти питанню попередження жорстокого поводження з дітьми, активізувати роз’яснювальну роботу з дітьми та їхніми батьками з питань попередження усіх видів дитячого травматизму, залучати до цієї роботи практичного психолога.

Щоквартально проводився аналіз цього питання.

Питання профілактики дитячого травматизму, в тому числі дорожньо-транспортного, збереження життя і здоров'я учнів, відповідальності батьків за дотриманням контролю за дітьми в позаурочний час були обговорені в школі на батьківських зборах (протоколи від 07.09.2016 №1, від 18.01.2017 №2).

В школі оновлений майданчик з вивчення правил дорожнього руху. Протягом року для учнів початкової школи проводились практичні заняття за участю представників патрульної поліції.Команда школи щорічно представляє школу у районному етапі конкурсу агітбригад ДЮІР.

Провідними напрямами в діяльності класоводів та класних керівників з охорони здоров`я школярів було захист дитини та створення умов для вільного розвитку її духовних і фізичних сил. Класоводи та класні керівники на достатньому рівні проводили профілактичну роботу з попередження нещасних випадків, використовували різноманітні форми і методи роботи по попередженню дитячого травматизму, проводили індивідуальну роботу з учнями та з їх батьками, вели антиалкогольну та антинікотинову пропаганду, роз’яснювали соціальні та фізіологічні наслідки наркоманії, навчали способам лікарської допомоги.