Психологічна служба

Понеділок - 09.00-11.00

Четвер – 12.00 -14.00

Кабінет психолога знаходиться на 3-му поверсі школи

Основною метою роботи шкільної психологічної служби є діяльність, направлена на збереження психологічного здоров'я, створення умов для особового розвитку і життєвого самовизначення учнів

Завданнями психологічної служби є:

1. Організація методичної роботи з педагогічним колективом і адміністрацією школи по впровадженню педагогічних технологій і освітніх програм.

2. Психологічний супровід учбовий - виховного процесу (визначення рівня шкільної готовності, виявлення особливостей індивідуального розвитку що вчаться, корекція і розвиток пізнавальною і емоційно - вольовий сфер).

3. Формування психологічної культури учасників освітнього процесу.

Виходячи з цих цілей і завдань, робота психологічної служби будується по наступних основних напрямах:

1. Робота з педагогічним колективом і керівництвом школи.

2. Робота з учнями.

3. Робота з батьками.

Ця робота здійснюється через такі види діяльності, як:

· організаційно - методична робота;

· психодіагностика;

· розвиток і корекція;

· освіта;

· консультування;

· соціальний супровід.

ВАЖЛИВІ ТЕЛЕФОНИ

Національна дитяча "гаряча лінія" України......0800500225

Правозахисна группа …………………………………………………….700-67-71

Центр допомоги, захисту прав неповнолітніх …………………757-08-96

Телефон довіри «Довіра» (міський)(с 11.00 до 18.00)……….771-84-57

Телефон довіри «Від серця до серця» (с 18.00 до 6.00)…...62-50-22

Телефон Довіри «Нить Ариадны»

Психологічна допомога за телефоном706-32-84

Телефон довіри ..................759-76-76 (з 19.00 до 07.00)

Телефон довіри .................764-22-39 (з 08.00 до 22.00)

/Files/images/пс1.png

/Files/images/пс 2.jpeg

ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ САМОПОМОЩ ДЛЯ ВЫНУЖДЕННЫХ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

памятка психологической самопомощи для вынужденных переселенцев

Продовжує свою роботу Телефон довіри. У житті кожного, іноді, виникають проблеми, вирішити які наодинці - важко. Ви можете розраховувати на підтримку, компетентну консультацію та практичну допомогу.

/Files/images/пс3.png

обязанность и ответственность родителей за воспитание ребенка

полезные советы по общению с ребенком

Поради батькам щодо адаптації першокласників до шкільного життя:

1. Реально оцінюйте сили та потенціал своїх дітей. Не всі однаково добре малюють, ліплять, співають, не всі швидко навчаються писати, рахувати. Треба сприймати малюка таким, яким він є.

2. Спрямувати свій час і зусилля на увагу до дитини, проявляти непідробну цікавість до її справ, не тільки навчальних, а й особистих.

3. Під час приготування уроків не сидіть над дитиною, давайте їй можливість працювати самостійно, але якщо буде потрібна ваша допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон та підтримка («не хвилюйся, все вийде», «давай розбиратися разом»), похвала, навіть якщо щось не виходить, необхідна.

4. Навчіть дитину користуватись годинником. Покажіть, як за годинником робити перерви (10-15хв.) для активного відпочинку і знову сідати до роботи.

5. Не порівнюйте результати навчання своєї дитини з результатами інших дітей, а тільки з її власними.

6. Підтримуйте контакт зі школою, класним керівником.

7. Працюйте над формуванням навичок самоорганізації. Пограйте у школу. Наприклад: «Збери портфель», «Приготуйся до уроку письма».

Декілька порад щодо режиму дня:

- 12 годин сну з урахуванням обіду (1- 1,5 год.) для поновлення сил;

- Після школи не спішіть садити дитину за уроки, необхідно 2 – 3 години відпочити.

- Не примушуйте дитину готувати уроки за один раз. Після 20 хвилин занять необхідно 10 – 15 хвилин перерви.

Вислови про толерантність

Щаслива людина та, яка дарує щастя багатьом людям

( Дені Дідро, французький математик)

Той, хто хоче обвинувачувати, не повинен поспішати.

(Мольєр, французький драматург)

Ображаючи іншого, ти не турбуєшся про самого себе

(Леонардо да Вінчі, італійський художник епохи Відродження)

Людина, яка робить щасливими, не може бути сама нещасною.

(Гельвецій, французький філософ)

/Files/images/пс4.jpg

Толерантність

Це свято запровадили в 1996 році за рішення Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Також сказано: «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість – це гармонія в різноманітності. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Пропагування терпимості має особливу важливість у сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації та взаємозалежності.

Різноманіття – це безцінна переваг, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти.

Цього дня за традицією в багатьох країнах проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.

Для української мови поняття «толерантність» відносно нове и однозначного тлумачення поки що немає. Для того, щоб краще зрозуміти походження цього слова, пропонуємо невеликий лінгвістичний екскурс: